Samsung Galaxy Note 8 i cili pritet të dalë këtë verë, mendohet të ketë një ekran prej 6.3 inç, ndersa S8 Plus do te kete nje ekran 6.2 inch. Analistët e teknologjisë në fakt e quajnë të panevojshme këtë madhësi.

 

S8 Plus është fantastik për të parë filma dhe spektakle televizive, por shumë njerëz e kanë të vështirë të arrijnë skajet e telefonit, teksa e përdorin me një dorë.

 

Për çudi, Samsung ka vendosur të rrisë përmasat e ekranit të këtij lloj smarpthone për shkak të dizajnit të ri “bezel-less’ që ka futur me S8 dhe S8 Plus, shkruan Sovrani.

 

Raportimet thonë se Samsung mund të tërhiqet nga linja Note, pas katastrofës së një viti më parë me Note 7

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *