Policia italiane ka arrestuar një shqiptar, pasi u kap me heroinë.

 

37-vjeçari, identiteti i të cilit nuk është bërë publik, po udhëtonte me një furgon kur u ndalua nga policia. Gjatë kontrollit, karabinierët konstatuan se ai kishte fshehur në sistemin e ftohjes një total prej 3 kilogramësh heroine.

 

Lënda naroktike dhe furgoni janë sekuestruar, ndërsa shqiptari pritet të përballet me masën e sigurisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *