Një shtetas me origjine shqiptare I ka vënë flakën vetes në Strasburg të Francës.

Sipas agjencisë italiane të lajmeve “DNA.fr”, ky shtetas ka lyer veten me benzine para ambjenteve të Parlamentit Europian rreth ores 16:00 kete te marte.

Forcat e sigurisë kanë ndërhyre menjehere në përpjekje për të shpëtuar këtë person që po digjej.

Shqiptari gjithsesi ka marrë plage të rënda në fytyre dhe duar, raporton Vizion Plus.

Ende nuk dihen arsyet e këtij veprimi ekstrem apo edhe emri I këtij shtetasi.

 

Burimi: DNA.fr  (Les Dernières Nouvelles d’Alsace)

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *