Talenti 15-vjecar nga Kosova, Arijon Ibrahimovic ka nënshkruar një kontratë me Bayernin e  Mynihut deri në vitin 2024.  Lajmin e bëri publik vetë faqja zyrtare e klubit e cila me anë të një postimi i komunikoi tifozëve bashkëpunimin mes dy palëve.

 

Futbollisti shqiptar është 15 vjec por kjo nuk e ka penguar asapk për të fimosur kontratën e parë si profesionist pasi shihet si një lojtar  premtues për të ardhmen.

 

Mesfushori ka lindur në Gjermani pasi familja e tij është larguar herët.

 

Arijon Ibrahimovic ka qenë pjesë e skuadrave zinxhirë të Bayernit ku ka regjistruar performanca të shkëlqyera dhe ka bindur drejtuesit e klubit.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *