Tërmeti i magitudës 5.8 me epiqendër në detin Adriatik dhe intensitet 7.5 ballë, 30km në veri të Durrësit,  është ndjerë në të gjithë qytetet e vendit.

 

Informacionet paraprake bëjnë me dije se deri më tani në spitalin e Traumës në kryeqytet janë paraqitur 26 persona të cilët kanë pësuar lëndime.

 

Lëkundje e tërmetit të kësaj të shtune ishin mjaft të fuqishme janë ndjerë edhe në kryeqytet duke shkaktuar gjithashtu dëme materiale.

 

Ndërkohë që qytetarët kanë nxituar të dalin nga banesat për të parandaluar ndonjë rrezik të mundshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *