Një shpërthim i fortë ka ndodhur jashtë hyrjes së një xhamie në Kabul të Afganistanit.

Pesë civilë u vranë nga shpërthimi i një bombe jashtë një xhamisë në Kabul të dielën, tha një zyrtar taleban

“Një shpërthim tronditës ndodhi në një tubim civilësh pranë hyrjes së Xhamisë Eidgah në Kabul këtë pasdite, për fat të keq duke lënë një numër civilësh të vdekur”, shkroi në Tëitter, zëdhënësi i talibanëve, Zabihullah Mujahid.

Ende është e paqartë se çfarë e shkaktoi shpërthimin dhe ende askush nuk e ka marrë përgjegjësinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.