Mesditën e kësaj të hëne u hodh në Tiranë shorti i futbollit për femra. Për herë të parë, kampionati do të bëhet me 12 skuadra për shkak të  krijimit të ekipeve të reja gjate këtij edicion. Ne kete menyre, Tirana, Partizani, Lushnja dhe Skëndërbeu do t’i bashkohen luftës për titull.

Kampionati do te zhvillohet në dy faza: me çdo skuadër që do të luajë 22 ndeshje. Ndërsa derbi kryeqytetas Partizani-Tirana do të zhvillohet në javën e katërt

Ndërkohë, java e parë e kampionatit do të nise që këtë  fundjavë më 6  sfidat e para.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *