Gjatë 48 orëve të fundit, Policia Rrugore ka vënë në pranga 15 drejtues mjetesh dhe motomjetesh. Shoferët u prangosën qoftë për drejtim mjeti pa patentë, qoftë për drejtim mjeti në gjendje të dehur.

 

Gjithashtu, policia ka prerë 3.245 gjoba për shkelje që sjellin pasoja në jetën dhe shëndetin e përdoruesve të rrugës, si edhe janë hequr 96 leje drejtimi.

 

“Nisur nga publikimi në media sociale, i një videoje ku shfaqej një shtetase, e cila nga verifikimi rezultoi se më datë 22.08.2021, kishte ndaluar automjetin në karrexhatë, në rrugën “Teodor Keko” dhe së bashku me pasagjeret që udhëtonin me të, kryente veprime të ndaluara në rrugë, duke krijuar një gjendje të rrezikshme dhe bllokim të trafikut, efektivët e Komisariatit Rajonal të Policisë Rrugore Tiranë, pasi identifikuan zonën dhe të dhënat e automjetit, bënë të mundur konstatimin dhe shoqërimin e automjetit, si dhe procedimin penal të drejtueses, shtetases V. D., 21 vjeçe, banuese në Tiranë, për drejtim mjeti në mënyrë të parregullt, pasi rezultoi e papajisur me leje drejtimi. Gjithashtu, kjo shtetase u ndëshkua me masë administrative 50.000 lekë të rinj, për veprime të ndaluara në rrugë, ndërsa mjeti u sekuestrua në cilësinë e provës materiale. Ndërkohë po punohet për identifikimin dhe procedimin e personit përgjegjës që i ka besuar mjetin shtetases së papajisur me leje drejtimi”, vazhdon njoftimi i policisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *