Dalin emrat e tre të rinjve të cilët janë të përfshirë në vrasjen e Madrit Ulqinakut, mbrëmjen e të enjtes në bulevardin kryesor të qytetit të Elbasanit.

 

Deri tani është I arrestuar shtetasi Ejden Dino 18-vjeç që dyshohet të jetë bashkëpunëtor në vrasje.

 

Ndërkohe është shpallur në kërkim autori kryesor I dyshuar për krimin, Horgito Peqini 20 vjeç si dhe  Klaudjan Sallufi edhe ai bashkëpunetor në krim.

 

Vrasja e 33-vjecarit Madrid Ulqinaku, baba I një fëmijë tronditi Elbasanin.

 

Ulqinaku u ekzekutua me silenciator pak pasi ishte çuar nga lokali dhe kur po I drejtohej makinës së tij.

 

Më here tai kishte pasur një debat verbal dhe fizik me tre të rinjte, për shkak të një sherri banal që dyshohet se fillimisht ka nisur në rrjetet sociale.

 

Madrid Ulqinaku kishte pak kohë që ishtye kthyer ntga Italia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.