Nje apartament ne Shkoze ne katin e peste eshte perfshire nga flaket mengjesin e sotem, duke rrezikuar jeten e 5 anetareve: prinderve dhe tre femijeve.

Dyshohet se zjarri ka lindur si pasoje e nje shkendie elktrike ne kuzhine, e ndersa familja ka qene ne gjume duke u ngritur te tmerruar nga flaket.

Fatmirsisht nga kjo ngjarje familjaret nuk kane marre lendime por demet materiale ne banese jane te shumta.

Zjarrfikesit kane shkuar menjehere ne vendin e ngarjes dhe kane bere te mundur lokalizmin e flakeve dhe shurajen e tyre, ndersa grupi hetimore po punon per zbardhjen e plote te ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *