Një shtëpi është djegur tërësisht mesditën e së dielës në Memaliaj. Mësohet se banesa e cila u shkrumbua nga flaket I përket shtetases Zylfije Ruci.

 

Ajo jetonte vetem në këtë banesë dhe në momentin e rënies së zjarrit 79 vjecarja është shpëtuar si pasojë e nderhyrjes me shpejtësi të fqinjeve të saj.

 

Ka dyshime se flaket e zjarrit janë provokuar nga shpërthimi I një bombole gazi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.