300 kg marijuanë janë sekuestruar gjatë një aksioni të zhvilluar në një shtëpi në Shkup.

Operacioni është zhvilluar nga Sektori për Punë të Brendshme në Shkup.

 

Shtëpia e bastisur i përket shtetasit me iniciale H.E 30 vjeç nga Shkupi.

 

Gjatë kontrollit policia ka gjetur 229 qese me rreth 300 kilogram marihuanë.

 

Pas dokumentimit të plotë të rastit, kundër H.E do të ngritët padi penale në Prokurorinë Themelore Publike për shkak të dyshimit të bazuar për kryerjen e veprës penale “Prodhim të paautorizuar dhe lëshimit në shitje të drogave narkotike”./Alsat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *