Grupi parlamentar i partisë socialiste kërkon përjashtimin me dhjete dite te deputeteve te opozitës qe hodhën veze ne drejtim te kryeministrit Edi Rama. Kreu i grupit Gramoz Ruçi, thotë se duhet te respektohet neni 65 i rregullores për mbledhjen e Byrosë se Kuvendit. Duke e cilësuar nje ngjarje mjaft te rende atë qe ndodhi ne sallen e parlamentit, Ruçi thekson se kuvendi duhet te marre masa ndëshkimore per deputetet Gent Strazimiri, Albina Dede, dhe Bedri Hoxha. Sipas kreut te grupit socialist keta deputete përveçse kane qëlluar me veze drejt kryeministrit e disa ministrave, kane përdorur edhe nje fjalor fyes qe nuk është i denje për Parlamentin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *