Teksa mbeten pak ore nga ndërrimi i viteve policia rrugore e Tiranës ka shtuar patrullimet ne te gjithë kryeqytetin.

 

Kjo me qellim për te shmangur rastet qe mund te bëhen burim aksidentesh me pasoja për jetën e njerëzve.

 

Mësohet se gjate ndërrimit te viteve dhe ne orët e para te 2019-ës do te jene te angazhuara patrulla te shumta ne akset kyçe.

 

Policia rrugore kërkon bashkëpunimin e te gjithë qytetareve për te garantuar sigurinë gjate festes ndërsa u bën apel drejtuesve te mjeteve te jene te kujdesshëm me përdorimin e pijeve alkoolike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *