Gjashtë sulmues janë ekzekutuar deri në këto momente gjatë shkëmbimit të zjarrit në Manastirin e Banjskës. Mediat në Kosovë shkruajnë se Policia e Kosovës ka mundur të gjejë pajisje ushtarake që besohet se i përkasin sulmuesve.

 

Kosovapress shkruan se uniformat blu kanë përparuar duke marrë një nga objektet brenda Manastirit.

 

Autoritetet kanë bërë thirrje që sulmuesit të dorëzohen, ndërsa në pamjet e siguruara ata shfaqet të armatosur dhe me uniforma ushtarake.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *