Subscribe

Vijon të rritet ditë pas dite numri i viktimave nga Covid-19 në Shqipëri. Së fundmi ka ndërruar jetë edhe një 70 vjecare nga Durrësi.

E moshuara ishte shtruar në spitalin Infektiv.

Ajo vuante nga një formë e rëndë e leukozës dhe prej pak kohësh ishte prekur edhe nga Covid-19.

Pavarësisht mjekimit intensiv të mjekëve, 70 vjecarja nuk e ka fituar dot betejen me Covid-19.

Numri i të vdekurve në vendin tonë nga fillimi i pandemisë e deri më tani ka shkuar në 43. Shumica e viktimave kanë qënë në qarkun e Tiranës, 23 ndërsa Durrësi ka 9 të vdekur.

COVID-19 – Statistika (20 Qershor 2020)

Testime totale                         23126

Raste pozitive                          1891

Raste të shëruara                      1126

Raste Aktive                             722

Humbje jete                              43

(Qarku Tiranë 23, Durrës 9, Fier 4, Vlorë 1, Shkodër 5, Kukës 1)

Leave a Reply

Your email address will not be published.