Juventus bën mrekullinë në Torino, pasi mposhti me rezultatin 3 me 0 Atletico Madridin duke permbysur shifrat e disfatës së parë në Madrid 0-2 me tre golat e shenuara nga Cristiano Rondalo.

 

Zonja e vjetër e dominoi totalisht lojën duke merituar plotesisht kualifikimin ne cerekfinale.

 

Nga ana tjeter Manchester City eshte skuadra qe pret nje bilete per ne cerekfinale duke mposhtur me rezultatin e thelle gjermanet e Schalke 7-0.

 

Të mërkurën do te luhen takimet e fundit te fazes se 1/8 te Uefa Champions League me sfidat Bayern Munchen – Liverpool dhe Barcelona – Lyon qe do te transmetohen ekskluzivisht ne platformen Tring.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *