Skuadra e Real Madridit shpallet zyrtarisht kampione e “La Liga”.

Djemtë e drejtuar nga trajneri Zinedine Zidane, fituan titullin e 34-t në historinë e kampionatit spanjoll.

Titulli erdhi mbrëmjen e djeshme, pas fitores kundër Vilareal, në javën e 37-të që u luajt mbrëmjen e djeshme.

Të dy golat për madrilenët, u shënuan nga francezi Karim Benzema që realizoi në minutat 29’ dhe 77’.

Ky trofe mungonte për Los Blancos që nga sezoni 2016-17./VIZION PLUS/

Leave a Reply

Your email address will not be published.