Ish kryeminsitri Sali Berisha ka deklaruar sot nga Foltorja e Korccës se Edi Rama nuk mund të largohet me opozitë pupël.

Berisha u bëri thirrje demokratëve për protesta të fuqishme për të larguar Ramën nga pushteti.

Këtu kryesitë nuk ekzistojnë. Pale të hyjmë në mënyrën se si janë ndërtuar si me qenë asamble. Është shtab politik që ka përgjegjësi dhe vendos dhe kontrollon kreytarin. Partia do përgatitet për fraksione. PD do të jetë shtëpia e lirë. Fraksionet kanë rregullat e tyre. Cilido le të lexojë. Duan kohë të krijohen por rrugën e ke të hapur. Do ndërtojmë një parti si kjo foltore dhe më shumë se kjo foltore. Edi Rama nuk ikën nga pushteti me opzoitë pupël, ikën nga pushteti me protesta të fuqishme dhe për ti ndërmarrë kët
duhet të ringirhemi mbi bazën e parimeve”, shprehet Berisha. /

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *