Kryeministri Edi Rama pritet te zhvilloje muajin e ardhshëm nje vizite ne Shtetet e Bashkuara. Mësohet se kreu i qeverise shqiptare do te ketë takime me presidentin Obama dhe me zyrtare te tjerë te larte amerikane. Lajmi është publikuar nga deputeti Taulant Balla nje dite para mbajtjes se kongresit te Partisë Socialiste. Balla njofton ne facebook se Rama do te jete ne Shtëpinë e Bardhe me 13 dhe 14 prill për nje takim zyrtar me presidentin Barack Obama.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *