Nga Elbasani, ku prezantoi Ligjin e Bashkëqeverisjes, kryeministri Edi Rama tregoi se si brenda vitit 2022, nuk do të ketë më asnjë sportel dhe se të gjitha shërbimet do të kryhen online.

 

Gjatë fjalës së tij, kreu i qeverisë nuk i ka kursyer batutat, duke dhënë arsyet pse nuk ka aplikuar për patentë.

 

“Nuk kam për të marrë patentën se nuk jam i zoti që të ngasë makinë, plus kam dhe këmbët shumë të gjata…Nëse aplikoj tek drejtoria e transporteve po them kot se nuk di fare si merret patenta dhe më duhen edhe 7 dokumenta të tjera. Këta të drejtorisë së transportit që duhet të më japin mua patentën nuk do të më shikojnë me sy mua por do të punojnë aty që edhe ato 7 dokumentat e tjera që duhet tja u coj unë do ti marrin ata për mua. Pra cdo qytetar do të jetë rehat nuk do të ketë përballë fytyra nga më të ndryshmet se bëjnë sikur u dhemb koka, sikur do ti japë fëmijës qumësht, sikur i ka vdekur vjehrra për herë të 9-të dhe të thonë hajde nesër dhe pasnesër dhe kuptohet se duhet ti japësh lekë sepse nuk të japin shërbim.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *