Kryeministri Edi Rama I është përgjigjur deklaratave të bëra prej kreut demokrat në lidhje me zgjedhjet e 30 qershorit dhe incidentet e regjsitruara në disa KZAZ të vendit.

 

Nga studio e Real Story, Rama tha se të gjitha deklaratat e liderit demokrat janë me standarde të dyfishta pasi Basha, sipas kreu të qeverisë, ndryshon shpesh qëndrim për ato që thotë.

 

Rama theksoi se dështimi PD ka ardhur si pasojë e Bashës që sipas tij, nuk shikon më larg se hunda e vetë.

 

“Të gjitha deklaratat e Bashës janë me standarde të dyfishta.  Se ketë thotë të jemi të gjithë bashkë këte thotë të ngrejmë të gjithë zërin. Çfarë zëri do të ngrejë ky në ditë zgjedhjesh? Do të bëjë rëmujë. Apo kur thotë që Sandër lleshaj inskenoi sulmin në Vaun e Dejës…kjo është marrëzi. Dhe prandaj PD-ja është katandisur në këtë mënyrë se ka në krye një person që nuk shikon më larg se hunda e vetë”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *