Një 25-vjeçar nga Iraku, me profesion kuzhinier ka humbur jetën, pasi ka rënë në një kazan të madh me supë të nxehtë pule.

 

Issa Ismail, baba i tre fëmijëve, po bënte supë për një dasmë, kur ai rrëshqiti dhe ra në tenxhere.

 

I riu u transportua me urgjencë në spital, pasi kishte pësuar djegie të shkallës së tretë në 70 për qind të trupit të tij, por, fatkeqësisht nuk ia doli të mbijetonte, duke gjetur vdekjen pesë pas incidentit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *