Subscribe

Duket se izolim i plote ne fundjave po jep efekt negative duke shtuar rrezikun  e perhapjes se koronavirusit. Kete te shtune, sikurse dhe dy javet e shkuara, qytetaret  u dynden ne markete e tregje per tu furnizuar me ushqime.

 

 

Edhe pse masat e marra u vendosen per te shmangur dsistancimin social, qytetaret perseri nuk i respektuan rregullat.

 

Qytetaret u shprehen  se kane reduktuar shepnzimet, per shkak te mbylljes se aktivitetve nga situata e COVID-19.

 

 

Te gjitha tregjet, supermarketet dhe cdo biznes tjeter ulen qepenat ne oren 13.00 per tu rihapur te henen ne mengjes.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *