Subscribe

Aldi Rama, 21 vjeçari që vrau efektivin e policisë në Lezhë është nisur drejt Traumës në gjendje të rëndë për jetën.

FIllimisht ai është dërguar me urgjencë në spitalin e Lezhës, por gjendja e tij ishte e rënduar, e për pasojë i intubuar u dërgua drejt Tiranës, për ndihmë më të specializuar mjekësore.

21 vjeçari u vetëplagos teksa forcat e Policisë kishin krijuar perimetrin e sigurisë dhe bënin thirrje që të dorëzohej. Ai nuk iu përgjigj thirrjes së Policisë për t’u dorëzuar, por u vetëplagos me armën e tij. Në vendngjarje është sekuestruar arma e krimit dhe telefoni i tij celular.

Kujtojmë se 21-vjeçari Aldi Rama është identifikuar si autor i vrasjes se nënkomisarit të Policisë Lezhë, Saimir Hoxha mëngjesin e sotëm në Vain të Lezhës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.