Ngjarje e rëndë në një pallat në ndērtim në Tiranë.

Një punëtor rreth 50 vjeç ra nga lartësia teksa po punonte në kete objekt.

Aksidenti në punë ndodhi nē orën 09:10 në rrugën “Faik Konica”.

Punëtori eshte identifikuar si shtetasi Ramazan Dika.

Ai mesohet se ka demtuar rende shtyllen kurrizore dhe ndodhet ne gjendje te rende ne spital.

Policia ka pezulluar punimet ne pallat, dhe ka shoqeruar dy punonjes te tjere te firmes se ndertimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *