Kreu i Bashkisë Himarë, Jorgo Goro është emri i vetëm që i ka ‘mbijetuar’ ndryshimeve të emrave për zgjedhjet vendore nga Partia Socialiste. Drejtuesi politik i PS në Vlorë, Blendi Klosi bëri me dije se në 6 bashki të këtij qarku nuk do të ketë rikandidime.

 

Ai theksoi se kjo vjen si një nevojë e ‘ripërtëritjes’ së energjive dhe asaj që PS mund t’i ofrojë këtyre zonave përmes emrave të rinj.

 

VLORË

Bashkia Vlorë – Ermal Dredha

 

 

Bashkia Selenicë – Nertil Bellaj

 

 

Bashkia Delvinë – Besmir Veliu

 

 

Bashkia Finiq – Romeo Çakulli

 

 

Bashkia Himarë – Jorgo Goro

 

 

Bashkia Konispol – Erges Dule

 

 

Bashkia Sarandë – Olti Çaci

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *