Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë një video nga protesta e mijëra bjellorusve kundër rizgjedhjes së Aleksander Lukashenkos në postin e Presidentit, pas zgjedhjeve presidenciale që u zhvilluan më 9 gusht.

Përmes këtyre pamjeve, kreu i shtetit shpërndan mesazhin e tij drejtuar qytetarëve shqiptarë se “fundi i autokratëve do të jetë njësoj” në Minsk a në çdo vend tjetër.  

Meta thekson se kur populli flet vetë me zërin e tij, nuk ka forcë në botë që e ndalon.

“Në Minsk dhe kudo qoftë! Fundi i autokratëve do të jetë njësoj!Kur populli flet vetë me zërin e tij nuk ka forcë në botë që e ndalon! Në Minsk dhe kudo qoftë! Fundi i autokratëve do të jetë njësoj”, shkruan mes të tjerash Ilir Meta.

One thought on “Protestat në Bjellorusi/ Meta jep mesazhin: Fundi i autokratëve do të jetë njësoj

  1. Kerkesa jote eshte shume e qellimshme dhe perdor keto brockulla qe nazizmi apo fuqite e tjera kunder Popullore nuk duhen te perseritur me Por te behemi bashke kunder kesaj force qe Popujt te jtojne te lire ne vendin e tyre .Ti rrjedh nga nje Familje e felliqur
    Kripto/Komiste qe i sherbeu per 50 vite Komunizmit Kete Teori perdorte dhe ish Babai juaj i Komunisteve Enveri ku kishte si doren e djathte Dajuan tend SULO-GRADECI qe vrau e preu Shqipetaret duke kenaqer histerizmin e Enverit ..Per ate kohe qe quhet e Nazizmit ,duhet te flasin ato njerez qe e vuajten ate menxyre Por nje shenim .Nuk degjoj njerezit te ankohen per Nazistet .Por mbas Nazizmit erdhet ju Komuniistet Super /Naziste qe perdoret Partizanet dhe Popullin per te cfarosur ate flame , Por nuk vonuat ju Barbaret e Partizaneve e Popullit duke vrare e prere Popullin Shqipetaret me Zi se Nazistet . Historia e juaj qe mallkoni ish Nazistet eshte e shkruar me te Kuqe dhe Ferr kunder Popullit tuaj qe ishin ata qe hodhen Nazizmin jashte dhe u Zevendesua me ju si K/Kasapet e Popullit duke sjellur parrullat me denigruese kunder Shqipetareve dhe perdorur Luften e Klases si nje fitore e juaja me dredharake dhe poshteruese ne historine e atije Kombi .Por na u dashka nje Jshteqitje e Komunisteve qe fale Socialisteve te vendosen ne seline presidenciale si nje president me i korruptuar dhe demagog i te gjithe koherave qe gjate viteve gjoja demokratike Vodhe Mashtrove dhe Denigrove Popullin Shqipetar . Sot flet si ciceron nje Bastard i Kombit me teorine Mrksiste qe mesove ne Komunizem , duhet te mbrojme te Sotmen qe mos te perseritet e Djeshja. Ne te vertete e djeshmja me e dhimbeshme ne historine Kombetare ishit ju Minjte Komuniste qe perdoret cdo Torture e Santazh ,kunder Popullit qe ti ben thirrje per mbrojtje .Por ajo kohe qe mashtrove ka perenduar per ty o Kelyshi i Komunizmit qe akoma jeton i verdhur dhe trembur kudo qe te shohin Ke perdorur shume emra per te lartesuar vehten TI JE NJE KUFOME QE AKOMA MERR FRYME JO PER POPULLIN PO PER TI SHPETUAR KOHES QE DO TE VENDOSI NE ALTARIN E DREJTESISE .Thirrjet e nje Kelyshi qe lindi nga Komunizmi jane afshi i fundit para Drejtesise .Ke perdorur shume trillime dhe poshterime ndaj Popullit Se fundi do jeshe ti Kriminel ,Hajdut ,Mashtrues ,qe do te japesh hesap ne Drejtesi , do ti paguash Shtrenjte shume Shtrenjte ato qe i ke bere dhe mundohesh ti besh POPULLIT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *