Pas një seance maratonë, Kuvendi ka miratuar  me 74 vota pro dhe 35 kundër, ndërtimi i Portit Turistik që do të kushtojë 2.1 miliardë euro.

 

Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në rrjete sociale, shkruan se ky projekt,  do të jetë motor i jashtëzakonshëm ekonomik për Durrësin.

 

Mirëmëngjes… dhe me kënaqësinë e hapjes me votën e mbrëmshme pro  të rrugës për ndërtimin e Portit të Turistik, që do të jetë një motor i jashtëzakonshëm ekonomik për Durrësin e mbarë Shqipërinë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama, duke e shoqëruar me një video me pamje bardh e zi nga Porti i Durrësit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *