Policia e Tiranës ka shoqëruar 25 persona për protestën e dhunshme të Sali Berishës, si dhe 8 persona që ndodheshin brenda selisë së Partisë Demokratike.

 

Pjesa më e madhe e të shoqëruarve janë kapur në flagrancë dhe akuzohen për shkatërrim prone, kundërshtim të forcave të policisë dhe bllokim të qarkullimit rrugor.

 

Të ndaluarit janë dërguar në komisariate dhe në drejtorinë vendore të policisë në kryeqytet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *