Policia e Elbasanit në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë ka arrestuar në flagrancë gjatë 24 orëve të fundit 4 persona për vepra të ndryshme penale.

 

Sipas policisë 3 prej të arrestuarve shkelën rregullat e qarkullimit rrugor kurse njëri prej tyre u arrestua pasi ushtroi dhunë psikologjike e fizike ndaj bashkëshoretes së tij.

 

 

Njoftimi i policisë:

Vijon puna nga Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar në flagrancë 5 persona për vepra të ndryshme penale.

Vijojnë kontrollet e pandërprera nga Policia Rrugore e Elbasanit,  në të gjitha akset rrugore të Qarkut Elbasan,  me qëllim rritjen e parametrave të sigurisë rrugore.

Si rezultat i këtyre kontrolleve , Specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Elbasan, arrestuan  në flagrancë shtetasit:

K.M., 24 vjeç,  banues në Elbasan dhe R.F., 18 vjeç,  banues në Belsh, pasi u kapën nga shërbimet e Policisë Rrugore duke drejtuar motoçikletat pa Leje Drejtimi.

E.H., 27 vjeç,  banues në Librazhd,  pasi është kapur nga shërbimet e Policisë Rrugore duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

Në bashkëpunim me Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar  në DVP Elbasan  u bë arrestimi edhe i  shtetasit Xh.M., 25 vjeç, banues në Elbasan,  pasi u kap nga shërbimet e Policisë duke drejtuar motoçikletën me Leje Drejtimi të shtetit Italian e cila dyshohet se është e falsifikuar.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan,  arrestuan në flagrancë shtetasin: Xh.D., 32 vjeç,  banues në Elbasan,  pasi në banesë ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj ish  bashkëshortes së tij.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *