Gjykata e Vlorës ka lënë në burg 23-vjeçarin me inicialet D.S, i cili u kap nga autoritetet pak ditë më parë.

 

Gjatë kontrollit, 23-vjeçarit iu gjet një sasi eksplozivi e montuar gati për ta shpërthyer me telekomandë si dhe armë zjarri.

 

Sipas policisë, dyshohet se i riu i përket një grupi kriminal dhe është parandaluar një ngjarje e mundshme kriminale.

 

Hetimet ndërkohë vijojnë për zbardhjen e plotë të aktivitetit të të riut dhe lidhjeve të tij me persona të tjerë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *