Autori që plagosi me armë zjarri kryeplakun fshatit Gribë në Gramsh është vetëdorëzuar në polici.

 

25 vjeçari me inicialet S.V., u vetëdorëzua në policinë e Korçës pas negociatave të bëra nga familjarët dhe policia.

 

Pas plagosjes, 25 vjeçari u arratis në drejtim të Korçës ku për tre ditë iu fsheh policisë.

 

Policia menjëherë pas identifikimit të autorit e shpall iatë në kërkim dhe ushtroi kontrolle të shumta në Elbasan e në Korçë.

 

25 vjeçari plagosi me armë zjarri shtetasin T.V. më datë 12 prill. Shkak I plagosjes mësohet se ka qenë një konflikt I hershëm mes të riut dhe kryeplakut të fshatit Gribë.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.