Marjol Veqo 38 vjec ka deklaruar para hetuesve italiane se e ka plagosur kushëririn e tij nga frika.

 

Ky është rrëfimi I dhënë për ngjarjen e para pak ditëve në zonën e Canalettos ku Marjol Veqo 39 vjec ka plagosur me armë zjarri në këmbë , kushëririn e tij 35 vjec.

Sipas të dhënave të para, mësohet se Marjol Veqo qe zoteronte nje ndermarrje te vogel kishte marre ne pune kushëririn ë tij por mes tyre pati disa debatë që cuan në prishjen e marrëdhenieve familjare.Jo vetëm kaq por 35 vjecari e kishte rrahur të afërmin e tij sipermarres duke I thyer hundën para një muaji,.

 

Kjo ka sjelle irritimin e Marjo;l Veqos I cili të shtunën në afërsi të një lokali në Canaletto në Spezia qëlloi me armë kushëririn dhe tan ndodhet në burg teksa do të njihet këtë të martë me masën e sigurisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *