Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili vë në dyshim efektivitetin e vaksinës kineze.

Përmes një postimi në “Facebook”, Vasili krahasoi situatën në Angli pas vaksinimit me Pfizer dhe AstraZeneca, me atë në Kili, ku qytetarëve iu injektohen kryesisht doza të vaksinës kinze.

“FAKTET FLASIN! Anglia perdor Vaksina Pfizer Biontech dhe Astrazeneka kunder COVID 19. Rezultati Zero vdekje dhe Ulje drastike e rasteve te reja. Kili vaksinon kryesisht me Vaksine kineze. Rezultati ka Rritje Drastike te numrit te rasteve, te ngjashem me pikun e meparshem te pandemise. Komentet e tjera po ju a le juve.”

2 thoughts on “Petrit Vasili nxjerr raportin: Si po ndikon vaksina kineze në Kili

  1. Ik mor njeri i pist, vaksinat jan te kontrolluara nga rregullat Boterore. U bet legena boll se ini ber te neveritur Vaksina Kineze apo Amerikane nuk ka ndo nje nryshim

Leave a Reply

Your email address will not be published.