Subscribe

Në mbledhjen e Kryesisë që po zhvillohet në selinë blu, kandidati për postin e kryetarit të PD, Fatbardh Kadilli është përplasur me kryedemokratin Lulzim Bashës, të cilit i ka kërkuar dorëheqjen.

 

Mësohet se Kadilli i është drejtuar Bashës me fjalët: “Nuk je i pazëvendësueshëm. PD ka shumë njerëz të mirë. Jep dorëheqjen e parevokueshme.”

 

Më tej, ai i ka sjellë në vëmendje liderit demokrat se gjatë fushatës elektorale ka bërë shumë gabime, duke drejtuar i vetëm, pa forume dhe përfshirë askënd.

 

“Je humbës i përseritur prej defekteve personale”, i ka thënë Kadilli-Bashës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *