Kryeministri Rama vijon të ironizojë në distancë me dy drejtuesit e opozitës Basha dhe Kryemadhi në lidhje me qëndrimin që PD e LSI po mbajnë për protestën e studenteve.

 

Nëpërmjet një reagimi në Tëitter, kryeministri thotë se forumet rinore te partive opozitare bëjnë si student jopolitik ndërsa militantet e PD-LSI e shesin veten si familjare te studenteve.

 

Sipas Ramës, protesta këtë të hënë u mor peng zyrtarisht nga këto dy parti.

 

Më pas në instagram postoi një selfie me pyetjen drejtuar sërish studenteve: Do shifemi para festës?

 

 

 

Forumet e Doktorresh Monës e Lul Artistit që bëjnë si studentë jashtë politikës dhe militantë të pdLSI që bëjnë si familjarë studentësh, zyrtarizuan sot pengmarrjen e protestës

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *