Pas deklaratave të ish-kryeministrit gjatë prezantimit të kandidatit në Durrës nuk ka vonuar reagimi i partisë demokratike. Sipas selisë blu, Berisha vazhdon të manipulojë demokratët.

 

“Kandidatët e shtëpisë së Ilirit sot përfaqësojnë Metën dhe nuk kanë asnjë lidhje me PD. Disa njerëz nga shtëpia e Ilirit e kanë të vështirë të heqin dorë nga e kaluara e tyre, por çdo votë për këtë shtëpi, është votë për pazarin e radhës Meta-Rama”,- thuhet në deklaratën e partisë demokratike.

 

Më tej reagimi i selisë blu nënvizon se Berisha dhe kandidatët e tij janë tashmë pjesë e LSI dhe ndonëse duket që nuk u vjen turp nga anëtarësimi në këtë parti ata nuk i lidh asgjë me PD sado të mashtrojnë duke përdorur emrin dhe simbolet e saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *