Subscribe

Patosi është përfshirë nga  disa vatra zjarri këtë të enjte.

 

Pas zjarrit të madh në kodra, flakët kanë përfshirë  edhe një banesë dy-katëshe në lagjen ’29 marsi’.

 

Zjarri ka rënë fillimisht në katin e sipërm të banesës ndërsa flakët janë përhapur shumë duke e djegur objektin totalisht.

 

Forcat zjarrfikëse kanë mbërritur në vendin e ngjarjes.

 

Zjarri në banesë dhe flakët në kodrat e Margëlliçi njëkohësisht, kanë vështirësuar punën zjarrefikesve, ndaj u kërkuan përforcime nga Berati e Mallakastra.

 

Në terren po punojnë forcat zjarrfikëse të Patosit, Fierit, Roskovecit dhe kompanise Albpetrol.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *