Në Shqipëri, Maqedoninë e Veriut, Luginë të Preshevës dhe Mal të Zi pritet të mbajë mot shumë i nxehtë veror, me diell dhe vranësira të pakta lokale.

Pasdite në disa vise malore do të mund të vërehen disa zhvillime konvektive që edhe mund të kushtëzojnë ndonjë rrebesh lokal shiu me vetëtima dhe bubullimë.

Ditëve të ardhshme vazhdon intensifikimi i vapës verore. Temperaturat do të shënojnë rritje. /vizionplus.tv

Temperaturat për qytetin e Tiranës:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *