Momente paniku në ndeshjen Danimarkë-Finlandë, e vlefshme për Euro 2020.

 

Mesfushori danez Christian Eriksen ra pa ndjenja në fushë, duke bërë që sfida të ndërpritet.

 

Menjëherë ndërhynë mjekët për t’i bërë masazh kardiak. Eriksen u nxor me barrelë nga fusha dhe gjendja e tij shëndetësore nuk dihet ende.

 

Nga UEFA nuk ka akoma një njoftim zyrtar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *