Dalin pamje të reja të momenteve pas vrasjes së Kudret Saliajt në një lokal në Tiranë, ngjarje ku u plagos edhe avokati I tij, Adriatik Cami.

Në një video të publikuar në facebook nga kreu I shoqatës së avokatisë sajmir Vishaj, duket trupi I pajete I Kudret Saliajt në tokë, ndërsa në këmbë është I plagosur me dorën në gjoks avokati Cami.

Pas tij vjen edhe nje grua duke uleritur, e cila ulët për një moment pranë trupit të viktimes, mirëpo nuk dihet se kush është gruaja në video e tmerruar nga gjithë skena që kishte para vetes.

Teksa publikon këtë video , Sajmir Vishaj shkruan:

 

Shoqata e Avokateve Penaliste te Shqipërisë i uron sherim te shpejt Av. Adriatik Cami dhe denon cdo sulm apo veprim të kundërligjshëm qe prek avokatet,gjyqtaret, prokuroret gjate ushtrimit te funksionit te tyre.

 

Mexhit Picari, qëlloi për vdekje ish dhëndrin e tij Kudrat Saliaj pak para se të nisë séance e divorcit në gjykate, mes viktimes dhe vajzës së autorit.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.