Opozita e bashkuar zbardhi takimin që ambasadorët e SHBA-BE patën me kryedemokratin Lulzim Basha dhe eksponentë të tjerë.

Gjatë takimit, PD-LSI deklaruan se ndryshimi i njëanshëm i Kushtetutës është një provokim i radhës i kryeministrit Edi Rama. Sipas opozitarëve, kjo nismë bie ndesh me marrëveshjen e 5 qershorit.

Ata janë gati të vijojnë dialogun me palët e tjera politike dhe një garanci të tillë ja kanë dhënë edhe kryediplomatëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *