Një 72 vjeçar me iniciale I.M në fshatin Porodinë të Korçës është proceduar penalisht në gjendje të lirë.

 

Prokuroria filloi procedimin ndaj tij, pas një denoncimi nga nusja e djalit, për ngacmim seksual.

 

Prokuroria e Korçes filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin I. M., 72 vjeç, banues në fshatin Porodinë, Korçë, për veprën penale “Ngacmimi seksual”, pas kallëzimit të bërë nga nusja e djalit të tij, e cila pretendon se është ngacmuar seksualisht nga ky shtetas. 

 

Materialet i kaluan Prokurorive të Rretheve Gjyqësore Korçë dhe Pogradec, për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *