Të enjten do të zyrtarizohet marrëveshja që njeh patentat shqiptare në Itali. Lajmin e mirë për emigrantët shqiptarë e dha kryeministri Edi Rama në “Facebook”, bën me dije “Vizion Plus”.

 

“Nesër ministrja Olta Xhaçka zyrtarizon në Romë marrëveshjen për lejet e drejtimit të shqiptarëve në Itali😊 Më në fund! Më në fund! Faleminderit Luigi di Maio dhe faleminderit të gjithëve që punuan me durim për të arritur këtu 🙏”

 

Rama shtoi se tani puna do të fokusohet te pensionet e shqiptarëve në Itali.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *