Numri i të infektuarve me COVID në vendin tonë sa vjen dhe pëson rënie të ndjeshme.

 

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 22 qytetarë të infektuar nga 765 testime të kryera, ndërsa është regjistruar një humbje jete. Pacienti që ndërroi jetë nga virusi ishte një 43-vjeçar nga Saranda.

 

Sakaq, aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 44 pacientë, nga të cilët 5 janë në gjendje më të rënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.