GTA 6 do të vijë së shpejti

GTA 6 mund të ketë një modalitet realiteti virtual, ose e njëjta karakteristikë mund të shfaqet në remasterin Grand Theft Auto V që del në PS5 dhe Xbox Series X. Ose mbase ekziston një projekt tjetër.

Duket se Rockstar Games i ka besuar studimit të L.A. Noire: kompania VR Dëshiron realizimin e një trefishimi Një përvojë të hapur botërore, e luajtshme duket veshur një VR: kjo zbulohet nga një postim i publikuar në LinkedIn nga ekipi në fjalë.

“Pas përfundimit të L.A. Noire: Files Case VR, të mirëpritura nga kritikët, ne po përgatitemi për një projekt të ri, një titull të trefishtë A të bazuar në botë të hapur në VR për Lojërat Rockstar”, thuhet në postim.

“2020 shënon vitin e shtatë të bashkëpunimit tonë ekskluziv me Rockstar Games në Sidnei dhe ne jemi të kënaqur që mund të punojmë në një projekt kaq të rëndësishëm.”

“Ne po kërkojmë një numër njerëzish për studion tonë në Sidnei, përfshirë programues të vjetër, programues motori, dizajnerë dhe animatorë: nëse jeni të interesuar në njërën prej këtyre pozicioneve, ju lutemi na kontaktoni.”

Nga këto deklarata kuptojmë qe mesa duket rockstar po punon me të vërtetë fortë në aspektin VR.

Loja më në fund arrijnë në dyqane

Risk of Rain 2 është lançuar edhe në PS4, Xbox One dhe Nintendo Switch, pasi u lëshua në PC disa muaj më parë, duke pasur gjithashtu një sukses të madh.

Versionet e konzollës u njoftuan në të njëjtën kohë me Nintendo Nindies më të fundit, me versionin Switch që doli i pari, i ndjekur në vonesë nga versionet Xbox One dhe PS4.

Risk of Rain 2 për konzollat ​​do të niste në 30 gusht 2019 por nuk ishte shumë i qartë, duke pasur parasysh që Gearbox kishte folur për një verë gjenerike 2019 si një dritare fillestare. Por ditën e djeshme loja u shfaq në faqet e para të dyqaneve dixhitale të tre platformave, me përdorues që ishin në gjendje ta blinin atë pa probleme.

Loja është ende në public beta, kështu që i mungojnë disa përmbajtje. Sidoqoftë, versioni PC i Risk of Rain 2 doli të jetë shumë i qëndrueshëm gjatë provave të shumta kështu që ne besojmë se ju gjithashtu mund ta luani atë të sigurt në konsolla, përveç nëse ekzistojnë problemet klasike të orës së parë.

Huawei ka gati telefonin si Samsung

Huawei mund të marrë një kthesë tjetër me foldable tjetër të saj: pas Mate X dhe Mate Xs, Mate V me sa duket duhet të arrijë, me një dizajn të ngjashëm me atë të Samsung Galaxy Fold. Kjo do të nënkuptojë braktisjen e kanalit të jashtëm të ekranit për të vendosur një ekran të jashtëm sekondar së bashku me një panel të brendshëm me madhësi bujare. Por le të vazhdojmë me rend, duke filluar me emrin: më 3 korrik 2020 Huawei aplikoi në EUIPO për regjistrimin e markës “Mate V”.

Një nomenklaturë e cila kujton natyrisht palosjet aktuale, dhe e cila nga njëra anë është në vazhdimësi me modelet e mëparshme, nga ana tjetër shënon një pushim. Në fakt, formula që përputhet me parashtesën “Mate” me një letër mbetet, por është shkronja që ndryshon: më shumë se trashëgimtari i Mate Xs, atëherë, pajisja duhet të jetë një lloj i ri i produktit, me detyrën për të mbështetur ata që tashmë janë ekzistuese. Me kalimin e kohës, është e arsyeshme të pritet që të gjithë prodhuesit e angazhuar në tregun e palosshëm të pasurojnë katalogun e tyre duke propozuar forma rrënjësisht të ndryshme.

Po në lidhje me ngjashmërinë me Galaxy Fold? Për momentin është vetëm një hipotezë, e formuluar duke u nisur nga një logjikë e thjeshtë: një Huawei i palosshëm me karakteristika të ngjashme me propozimin e parë të Samsung pritej tashmë, dhe tani që kemi një emër që shënon një shkëputje nga Mate X dhe Xs, duke kaluar informacioni është i lehtë të mendohet se Mate V është pajisja e përshkruar nga patentat, duke shkuar për të shoqëruar një letër të re me një faktor të ri të formës.

Zbulohet si do të jetë Samsung Galaxy Note 20

Është zyrtare: Samsung do të hapi perden në smartphone e ri Galaxy në më pak se një muaj. Prodhuesi i Koresë së Jugut njofton se Ngjarja Unpacked do të zhvillohet në 5 gusht në 4:00 pasdite (me kohën tonë). Kandidatët për prezantim janë para së gjithash eksponentë të gamës Galaxy Note 20 i cili, sipas thashethemeve, do të përbëhet nga një variant bazë dhe një model Ultra.

Klipi që konfirmon datën e ngjarjes së lançimit përmban dy detaje të dukshme: e para është referenca për atë që tani konsiderohet simbol i telefonave inteligjentë Galaxy Note, ose S-Pen që hap sekuencën e shkurtër. E dyta është ngjyra e të dyve S-Pen dhe notchi që bie nga maja e saj: është shumë e ngjashme me ngjyrën e bronzit. Imazhet e para të Note 20 Ultra të rrjedhur disa ditë më parë – diapazoni i lartë i Samsung duhet gjithashtu të jetë i disponueshëm në variantin e zi me shkëlqim.

Ngjyra e njëjtë e bronzit Mystic edhe për versionin 5G të Galaxy Z Flip 5G siç u zbulua në fillim të muajit nga Evan Blass – ky model mund të bëhej zyrtar edhe në ngjarjen Unpacked të Gushtit. Në skenë mund të ngrihet edhe Galaxy Z Fold 2, trashëgimtari i palosjes së parë me ekran fleksibël nga Samsung i cili do të karakterizohet nga një ekran i brendshëm më i gjerë (7.7 “).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *