Nëntë raste të reja janë konfirmuar pozitive me koronavirus në Elbasan.

Burime bëjnë me dije se mes personave të prekur është edhe një mësues në shkollën “Qemal Haxhiasani” dhe një farmacist.

Për pasojë, shkon në 8 numri i mesuesve te infektuar në Zyrën Vendore Arsimore Elbasan. Kujtojmë se një ditë më parë u konfirmua pozitiv me virus një tjetër mësues në Gramsh. Në total, numri i stafit pedagogjik të infektuar me koronavirus në qytetin e Gramshit ka shkuar në 4.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *