Një 45-vjeçar I shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar përkohësisht nga policia e Elbasanit.

 

45-vjeçari i arrestuar është shtetasi Shpëtim Pepa, banues në fshatin Gradishtë, Belsh.

 

Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi Gjykata e Florences/ Itali, e ka dënuar me 10 vjet e 6 muaj  burg, për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”.

 

Veprimet e mëtejshme për këtë shtetas do të kryhen nga Zyra e Interpolit Tiranë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *