Në ceremoninë e radhës të cmimit “Topi i Artë” do të jepen edhe dy cmime të tillë të mëdhenj për më të mirët e vitit në futboll.

 

Përvec cmimit tradicional që mbahet aktualisht nga Cristiano Ronaldo, kandidat për ta fituar sërish këtë vit së bashku me Luka Modric dhe Kilian Mbappe, revista France Football do të shpërndaje edhe një “Top të Artë” për kategorine e femrave si dhe cmimin e ri “ Kopa Trophy” për lojtarin më të mirë të vitit në botë për kategorine nën 21 vjec.

 

Finalistet për këto kategori në edicionin numër 63 të “Topit të Artë” do të publikohen më 8 tetor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.